5 grudnia 2016

Blogowy grudzień: Jak przygotować się do wizyty u wizażystki? | 5 dobrych rad

Miałyście okazję korzystać z usług wizażysty? A może jeszcze nie i w sumie nie wiecie jak się do niej przygotować? Z pewnością każda wizażystka powie Wam co robić a czego nie przed wizytą, ale ja dzisiaj zamierzam podzielić się kilkoma radami, które ułatwią całą sprawę. To takie podstawowe rzeczy, które warto wziąć pod uwagę ;)


1. Dzień przed wizytą nie wykonuj żadnych zabiegów kosmetycznych, nie reguluj też drastycznie brwi - skóra po zabiegach zachowuje się naprawdę różnie, może zostać mocno podrażniona, będzie piekła albo stanie się przesuszona. Przed wizytą u wizażystki warto z nich zrezygnować. To samo dotyczy regulacji brwi. Nie róbcie tego na ostatnią chwilę! Obszar wokół brwi będzie zaczerwieniony, lekko podrażniony. Oczywiście nie tyczy się to jakiś pojedynczych włosków, które zaczęły sobie odrastać - takie należy usunąć, bo mogą zakłócać całość wykonanego makijażu.

2. Bezpośrednio przed wizytą nie testuj żadnych nowości kosmetycznych - nie wiesz czy Cię nie uczulą i nie spowodują reakcji alergicznej. Wypryski i krostki, które mogą się pojawić nie będą wyglądały za ciekawie...

3. Zadbaj o swoją skórę przed wizytą - umyj ją ulubionym produktem i nałóż lekki krem nawilżający. Nie nakładaj tłustych, ciężkich kremów.

4. Nie maluj się przed wizytą - to naprawdę istotny punkt. Doskonale rozumiem, że w makijażu każda kobieta czuje się bardziej komfortowo. I nie zrozumcie mnie źle, bo dla wizażysty zmycie makijażu to żaden problem. Chodzi o to żeby po prostu nie podrażniać i nie trzeć skóry przed malowaniem.

5. Zabierz ze sobą inspirację lub pomysł na makijaż - to z pewnością ułatwi wizażyście zrealizowanie twojej wizji. Zaczerpnie trochę z pokazanego zdjęcia, a całość dopasuje do Ciebie i budowy twojej twarzy czy oka ;)

I pamiętajcie żeby się do wizażystki nigdy nie spóźniać!!! Nie wiecie ile klientek ma umówionych danego dnia, więc warto szanować jej czas. Każda minuta spóźnienia działa na niekorzyść obu stron. 
Warto przychodzić o czasie, aby być pewną, że usługa będzie przebiegała w miłej, bezstresowej atmosferze ;)


Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis się komuś przyda. Tym bardziej, że niedługo czas imprez sylwestrowych, studniówek, bali karnawałowych i pewnie część z Was pokusi się na profesjonalny makijaż spod pędzla wizażysty ;)

4 komentarze:

Szczerze dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeśli mój blog Ci się podoba - dołącz do grona moich obserwatorów i bądź ze mną na bieżąco :) I proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga, bo to nie miejsce na reklamę. Odwiedzam blogi swoich komentujących i chętnie zostanę obserwatorem jeśli znajdę na nim interesujące treści ;)