18 czerwca 2013

Letni niezbędnik - puder brązujący i biała kredka

Można powiedzieć, że lato jest już z nami. A nawet jeśli jeszcze nie - to uwierzcie, że zbliża się wielkimi krokami. U mnie temperatury nie spadają poniżej +20 stopni, tak więc jest naprawdę bardzo cieplutko.

Przechodząc do dzisiejszego wpisu - latem rezygnuję z ciężkich podkładów na rzecz lżejszych kremów BB, a na powiece będą gościły świeże, soczyste kolory. Moimi przyjaciółmi zostaje puder brązujący i biała kredka, które są prawdziwym must have obecnego sezonu.

Zacznę od pudrów brązujących. Ja posiadam aktualnie dwa w swoim kosmetycznym zbiorze, bardzo je lubię i używam ich na zmianę.*Puder + róż + rozświetlacz Sally Hansen
*Perełki Avon Glow 

Dla mnie obydwa produkty są świetne, ale początkującym osobom, które chcą po raz pierwszy kupić i używać jakiegoś brązera zdecydowanie polecam perełki Avon. Dają delikatny efekt - muśniętej słońcem skóry, dzięki różnym odcieniom kuleczek. Puder Sally Hansen jest matowy i przez to  łatwiej zrobić nim sobie krzywdę. Już niewielka ilość kosmetyku jest widoczna, a wiadomo, że źle wykonturowana buźka wcale ładnie nie wygląda.

Do nakładania tego typu produktów najczęściej używamy pędzli do konturowania, okrągłych lub skośnych z włosia naturalnego.Białej kredki używa się zaznaczania linii wodnej. Na jej oprawce musi widnieć słówko KAJAL. Wtedy mamy pewność, że nie zrobimy nią sobie krzywdy, bo będzie odpowiednio miękka. Pewnie większość z Was wie, że biała kredka jest bardzo fajny elementem makijażu oka. Rozświetla spojrzenie, optycznie powiększa oczy. Ja czasami używam jej jako bazy pod cienie. Nałożone wtedy kolory są bardziej żywe i intensywne. Moją kredką jest ta z Avonu, z linii Color Trend. Aktualnie jest już malutka, ale bardzo ją lubię. Pomimo, że jest naprawdę dobra nie wiem czy kupię ją ponownie. Będę pewnie chciała przetestować coś innego. A Wy które białe kredki polecacie? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szczerze dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeśli mój blog Ci się podoba - dołącz do grona moich obserwatorów i bądź ze mną na bieżąco :) I proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga, bo to nie miejsce na reklamę. Odwiedzam blogi swoich komentujących i chętnie zostanę obserwatorem jeśli znajdę na nim interesujące treści ;)